top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Köstebek hakkında merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz

Teşekkürler! En kısa zamanda e-posta adresinizden geri dönüş yapılacaktır

Elektronik atık nedir?

Kullanım ömrü bitmiş veya artık yeterli işlevi sağlayamayan, tamiri mümkün olmayan elektronik cihazlara elektronik atık denmektedir. Elektronik atıkların diğer atıklardan en büyük farkı ise içerisinde altın, bakır, gümüş gibi şehir madenciliği kapsamında başka bir endüstri için hammadde olarak yeniden kullanılabilecek değerli metalleri bulundururken; kurşun, antimon, civa gibi potansiyel çevre kirleticileri de içermesidir. Elektronik atıklar doğru bir şekilde toplanıp geri dönüştürüldüğünde, içerdiği değerli metaller ile yüksek ekonomik değer kazandırırken, potansiyel çevre kirleticileri olan ağır metallerin ise çevreye uygun bertarafı ile ekolojik fayda sağlamaktadır.

2

Köstebek’e hangi elektronik atıklarımı bağışlayabilirim?

3

Atıklarımı nasıl bağışlayabilirim?

Atıklarını bağışlamak için ilk olarak Köstebek Mobil Uygulamasını indirmelisin! 

Köstebek’e vermek istediğin elektronik atıklarını topladıysan başlayabiliriz. Köstebek mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra seni anasayfada karşılıyor olacağız. Alt kısımda bulunan “Atık Ekle” butonuna tıkla. Daha sonra elektronik atığının fotoğrafını çek. Bize iletmiş olduğun fotoğraf onaylandıktan sonra sana bildirim göndereceğiz. Köstebek’in elektronik atıkları alabilmesini için sana uygun olan bir randevu saati seçmelisin. Orada olacağız! Köstebek senin için elektronik atığını geri dönüşüme gönderdikten sonra profiline atığının değerince puan tanımlanacaktır. Bu puanı istediğin bir bağış kanalında kullanabilirsin.

4

Atıklarım nerede/nasıl geri dönüştürüldü?

Köstebek topladığı elektronik atıkları anlaşmalı olduğu onaylı geri dönüşüm firmalarına ulaştırarak geri dönüştürmektedir.

5

Atıklarım nereye bağışlandı?

Köstebek elektronik atıklarının değerince topladığın puanlar ile bağış yapabilmen için çeşitli kurumlar ile anlaşmaktadır. Şuana kadar toplanan elektronik atıkların kilosu kadar mama Aydın Besleme Bölgesi'ndeki sokak hayvanlarına gönderilmiştir.

6

Köstebek Blog için nasıl paylaşım yapabilirim? 

Köstebek web sitesinde bulunan blog sekmesine tıkla. Henüz kayıt olmadıysan, ilk olarak kayıt olmalısın. Giriş yaptıktan sonra insanlara ulaştırmak istediğin blog yazılarını paylaşabilirsin.

bottom of page