top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Köstebek hakkında merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz

Teşekkürler! En kısa zamanda e-posta adresinizden geri dönüş yapılacaktır.

Elektronik atık nedir?

Kullanım ömrü bitmiş veya artık yeterli işlevi sağlayamayan, tamiri mümkün olmayan elektronik cihazlara elektronik atık denmektedir. Elektronik atıkların diğer atıklardan en büyük farkı ise içerisinde altın, bakır, gümüş gibi şehir madenciliği kapsamında başka bir endüstri için hammadde olarak yeniden kullanılabilecek değerli metalleri bulundururken; kurşun, antimon, civa gibi potansiyel çevre kirleticileri de içermesidir. Elektronik atıklar doğru bir şekilde toplanıp geri dönüştürüldüğünde, içerdiği değerli metaller ile yüksek ekonomik değer kazandırırken, potansiyel çevre kirleticileri olan ağır metallerin ise çevreye uygun bertarafı ile ekolojik fayda sağlamaktadır.

2

Köstebek’e hangi elektronik atıklarımı bağışlayabilirim?

Hedef atıklarımızı görmek için tıklayın

Büyük Ev Eşyaları

Küçük Ev Eşyaları

Bilişim ve Telekomünikasyon Ekipmanları

Elektrikli ve Elektronik Aletler

3

Atıklarımı nasıl bağışlayabilirim?

Atıklarını bağışlamak için ilk olarak Köstebek Mobil Uygulamasını indirmelisin! Köstebek’e vermek istediğin elektronik atıklarını topladıysan başlayabiliriz. Köstebek mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra seni anasayfada karşılıyor olacağız. Alt kısımda bulunan “Atık Ekle” butonuna tıkla. Daha sonra elektronik atığının fotoğrafını çek. Bize iletmiş olduğun fotoğraf onaylandıktan sonra sana bildirim göndereceğiz. Köstebek’in elektronik atıkları alabilmesini için sana uygun olan bir randevu saati seçmelisin. Orada olacağız! Köstebek senin için elektronik atığını geri dönüşüme gönderdikten sonra profiline atığının değerince puan tanımlanacaktır. Bu puanı istediğin bir bağış kanalında kullanabilirsin.

4

Atıklarım nerede/nasıl geri dönüştürüldü?

Köstebek topladığı elektronik atıkları anlaşmalı olduğu onaylı geri dönüşüm firmalarına ulaştırarak geri dönüştürmektedir.

bottom of page