Hizmetlerimiz / Kurumsal

KÖSTEBEK PANEL

Kurumsal e-atık yönetim paneli ile karbon piyasasına hazırlanın!

2019 yılında 5.400 adet Eyfel kulesi hacminde elektronik atık üretiliyor ve her sene e-atık miktarı büyürken hala bu atıkların %83'ünün nerede olduğu bilinmiyor. İçerisindeki altın, platin, bakır gibi değerli metaller nedeniyle maddi kayıplara yol açarken yine içerisindeki cıva, kadmiyum gibi tehlikeli maddeler nedeniyle de çevresel hasarlara yol açmaktadır. Dünya genelinde hızlı üretim ve tüketimin kaçınılmaz bir sonucu olarak yıllık %9'luk büyüme payı ile bilişim ekipmanı geri dönüşüm ve geri kazanım pazarının 2026 yılı sonunda minimum 25 milyar dolara yakın olması beklenmektedir. 

Köstebek var olan kronik problemler nedeniyle geri dönüşüme katılamayan elektronik cihazların güvenli süreç yönetimini sağlayan bir ürün geliştirmektedir. Köstebeğin geliştirdiği mobil uygulamayla da entegre çalışan Köstebek Panel hem e-atık sahip müşteri hem de geri dönüşüm tesisi çift taraflı olarak e-atıklarını şeffaf bir şekilde takip edebiliyor ve işlem sonucunda detaylı karbon emisyon raporlamalarını alabilirken emisyon düşümlerini karbon piyasasında beyan etmek üzere kayıt altında tutabiliyor. Köstebek Panel ile entegre çalışan IOT sistemli atık taşıma kutusunun sahip olduğu takip özelliği sayesinde müşteri elektronik cihazının anlık olarak nerede olduğunu görebiliyor ve platform üzerinden kutunun açılıp kapanma, işleme girme bilgilerini de görebiliyor. 

1.png

DÖNÜŞÜMÜN PARÇASI OLMAK İÇİN

1. ADIM

Köstebek Mobil Uygulaması'nı indirin

2. ADIM

Kullanmadığınız / bozuk elektronik cihazlarınıızın  fotoğraflarını çekip

bize gönderin

3. ADIM

Size uygun bir zamanda firmanızdan

e-atıklarınızı alalım ve geri dönüştürelim

Tüm e-tık yönetim sürecinizi Köstebek Panel üzerinden takip edin!

  • E-atık envanteri

  • Emisyon / bağış  raporları arşivi

  • Bayi / Acenta e-atık yönetimi

  • EAtık pasaportu

urun-01.png
urun-web-02_edited_edited.png

Geleceğin Teknolojisi

ATIK PASAPORTU

Avrupa Komisyonu’nun 30 Mart 2022’de

Döngüsel Ekonomi Eylem Planı’nda

yer alan Ürün Pasaportu önerisine

uygun olarak hazırlanan altyapı ile,

"Atık Pasaportu" sistemini ilk siz kullanın!

Otomatik raporlama hizmeti

İşlem sonrası dönüştürdüğünüz e-atıklarınıza uygun olarak karbon emisyon düşümünüz otomatik olarak hesaplanarak size iletilir.

Atık bazlı hesaplamalar ile üretilen raporlar ile daha doğru verilere ulaşırsınız

rapor.png